GPU
NVIDIA
GeForce RTX 4060 Ti 8GB
Price not available
Compatibility
pcie: x16
power_connectors: 1x 8-pin
Warranty
3 years manufacturer warranty
36 months
Specifications
| TDP | 160W |
| VRAM | 8 GB |
| Outputs | HDMI 2.1, DP 1.4a, DP 1.4a, DP 1.4a |
| Length | 267mm |
| VRAM Type | GDDR6 |
| Base Clock | 2310 GHz |
| Boost Clock | 2535 GHz |
| Slots | 2 |
Price Comparison
No retailer listings available yet.
Price History
No price history available yet.