GPU
AMD
Radeon RX 7800 XT 16GB
₹41,499GST Inclusive
Starting from — across 2 retailers in stock
Compatibility
pcie: x16
power_connectors: 2x 8-pin
Warranty
3 years manufacturer warranty
36 months
Specifications
| TDP | 263W |
| VRAM | 16 GB |
| Outputs | HDMI 2.1, DP 2.1, DP 2.1, USB-C |
| Length | 267mm |
| VRAM Type | GDDR6 |
| Base Clock | 1295 GHz |
| Boost Clock | 2430 GHz |
| Slots | 2.5 |
Price Comparison
Price History
Last 90 days
₹41,499
-5.1%
90 days agoToday