GPU
AMD
Radeon RX 7900 XT 20GB
Price not available
Compatibility
pcie: x16
power_connectors: 2x 8-pin
Warranty
3 years manufacturer warranty
36 months
Specifications
| TDP | 300W |
| VRAM | 20 GB |
| Outputs | HDMI 2.1, DP 2.1, DP 2.1, USB-C |
| Length | 276mm |
| VRAM Type | GDDR6 |
| Base Clock | 1500 GHz |
| Boost Clock | 2400 GHz |
| Slots | 2.5 |
Price Comparison
No retailer listings available yet.
Price History
No price history available yet.