GPU
AMD
Radeon RX 7600 8GB
₹21,999GST Inclusive
Starting from — across 1 retailer in stock
Compatibility
pcie: x16
power_connectors: 1x 8-pin
Warranty
3 years manufacturer warranty
36 months
Specifications
| TDP | 165W |
| VRAM | 8 GB |
| Outputs | HDMI 2.1, DP 2.1, DP 2.1 |
| Length | 204mm |
| VRAM Type | GDDR6 |
| Base Clock | 1720 GHz |
| Boost Clock | 2655 GHz |
| Slots | 2 |
Price Comparison
| Retailer | Price | MRP | Status | Action |
|---|---|---|---|---|
Amazon India Best Price | ₹21,999-19% GST Inclusive | ₹26,999 | In Stock | Buy |
Price History
Last 90 days
₹21,999
-5.7%
90 days agoToday